Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/easy-contact-forms/easy-contact-forms-database.php on line 152

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/easy-contact-forms/easy-contact-forms-database.php on line 152
Twórcy | Spektakl GOMBKA F.

Twórcy

krzysztof_lubkaKrzysztof Lubka

Założyciel Teatru Tańca Kiosk Ruchu oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Tańca Współczesnego Nieważkości w Szczecinie. Tancerz i choreograf współpracujący z wieloma teatrami i grupami w Polsce i Europie (m.in Tanzglobaltheater z Berlina, czy Teatr Akhe z St. Petersburga). Nauczyciel dzieci i młodzieży w szczecińskich szkołach tańca (Kimama Dance Studio, Studio Tańca Impact, Pałac Młodzieży). Reżyser spektakli „Julian To Wiem” i „Gombka F”.

Julia Magowska-KołodziejczykJulia Magowska-Kołodziejczyk

Instruktor i choreograf tańca współczesnego, Broadway Jazzu oraz stretchingu. Członek Grupy Kiosk Ruchu. Absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego w Szczecinie, wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie zatańczyła w licznych przedstawieniach, m.in: Dziadek do OrzechówStraszny Dwór, Wesoła wdówka, Królewna Śnieżka i krasnoludki. Zakwalifikowała się do musicalu „Koty” w Teatrze Roma w Warszawie. Uczestniczka wielu warsztatów i międzynarodowych konferencji tańca. Współautorka choreografii spektakli „Julian To Wiem” i „Gombka F.”

Michał SzyksznianMichał Szyksznian

Grafik i ilustrator. Filozof z wykształcenia. Jako rysownik na co dzień współpracuje ze znanymi portalami kozaczek.pl i cytaty.info. Tworzy okładki na komiksy, ilustracje dla prasy, plakaty, wzory na odzież, portrety. Autor kontrowersyjnej serii obrazów zatytułowanej Nihilimbus. Jest współtwórcą scenariusza spektaklu „Julian To Wiem”, gdzie odnalazł się również jako scenograf i projektant kostiumów. Te same role przypadły mu w przypadku produkcji spektaklu „Gombka F.”  Stronę Michała można odwiedzić pod tym linkiem.

agataAgata Kolasińska

Pedagog, animator kultury, specjalista ds. projektów edukacyjnych w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Pomysłodawca, autor scenariusza i odtwórczyni roli głównej w spektaklu „Julian To Wiem”, koordynator projektu „Muzyczna Gęba Gombrowicza” sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odtwórczyni głównej roli w spektaklu „Gombka F”.

kioskTeatr Tańca Kiosk Ruchu

Grupa powstała w 2009 roku w Szczecinie. Jako Kiosk Ruchu debiutowali na deskach Konińskiego Domu Kultury w ramach 11 Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego. Twórcy Festiwalu Tańca Współczesnego „Nieważkości” w Szczecinie. Współpracują m.in. z: Domem Kultury 13 Muz w Szczecinie (Freedom Symphony, festiwal 13 Sphere), Teatr Kana w Szczecinie (premiera spektakli tanecznych: „Primitive” i „Oj, Kraju miły, gdzie się urodziłem”), Dom Kultury Skolwin (spektakle taneczne podczas corocznej inscenizacji Drogi Krzyżowej). Grupa Tańca Współczesnego Kiosk Ruchu gościła także w Pasewalku, gdzie spektaklem: „♂ – Wariacja na temat kobiet” otworzyła transgraniczną część festiwalu PTMF Kontrapunkt – Szczecin/Pasewalk. W chwili obecnej pracują nad choreografią do spektaklu „Gombka F”.


POPRZEDNIE PROJEKTY

Spektakl JULIAN TO WIEM

Zdjęcia: Jakub Bessarab

julian4

Spektakl poetycko-taneczny „Julian To Wiem” był odkryciem Kontrapunktu – jednego z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. Premierowy pokaz spektaklu miał miejsce 12 kwietnia 2013 roku, otwierając Mały Kontrapunkt w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Widzowie nagrodzili nową sztukę owacjami na stojąco, a szczecińskie środowisko kulturalne uhonorowało twórców pochlebnymi opiniami.

julian16

Aktorzy spektaklu zostali zaproszeni przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie na scenę główną dziedzińca Zamku, gdzie 26 maja wystawili spektakl dla ponad trzystuosobowej publiki. Spektakl otworzył także Koncert Galowy Studia Tańca Współczesnego Impact w Hali Opery w Szczecinie, jak również 3. Festiwal Teatralnej Elipsy Kreatywności w Policach. Stronę spekatklu można odwiedzić pod tym linkiem.

julian2


Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie